ZDRAVÁ VÝŽIVA A MÄSO PRE ZDRAVIE NAŠICH DETÍ

ZDRAVÁ VÝŽIVA A MÄSO PRE ZDRAVIE NAŠICH DETÍ

TAURIS POZÝVA  NA ODBORNÝ SEMINÁR PRE ŠKOLSKÉ JEDÁLNE

Pozývame všetkých vedúcich školských jedální na tohtoročný odborný seminár, ktorý organizuje Slovenský zväz kuchárov a cukrárov. Seminár bude zameraný na kvalitu potravín a reformuláciu potravín v školskom stravovaní, na ktorom sa v tomto roku zúčastní aj slovenská spoločnosť TAURIS, a.s. Rimavská Sobota. 
Semináre sa konajú v mestách všetkých regiónoch Slovenska v dňoch od 18. 9.  do 27. 9. 2017.
Radi sme prijali možnosť predstaviť odbornej verejnosti naše novinky rovnako ako pripomenúť dôležitosť konzumácie mäsa pre zdravý vývoj detí a tým prispieť k správnym stravovacím návykom. Mäso poskytuje ľudskému organizmu širokú paletu dôležitých živín. Bielkoviny mäsa sú dôležité pre rast a funkcie organizmu, pretože obsahujú vyrovnaný súbor všetkých aminokyselín. Sú obzvlášť dôležité pre deti, dospievajúcu mládež, atlétov a tehotné ženy. Väčšina výživových smerníc v Európe odporúča do každodennej stravy zaradiť mäso, hydinu alebo ryby.
Na tohtoročnom seminári budú môcť účastníci ochutnať recept podľa normy, ktorý svojou chuťou, výživovými hodnotami a atraktívnym food stylingom zaujme rovnako dospelých ako aj deti. V pripravovanom jedle je mäso slovenského, alebo českého pôvodu. Ostatné výrobky slovenskej spoločnosti TAURIS sú s predpísaným podielom mäsa a soli.
Tešia sa na vás naši šéfkuchári (Lukáš Dornhofer a Andrej Hurajt). 
Radi sa stretneme a tešíme sa na účastníkov tohto podujatia.