TAURIS UVÁDZA NA TRH BEZEČKOVÉ VÝROBKY

TAURIS UVÁDZA NA TRH BEZEČKOVÉ VÝROBKY

Spoločnosť TAURIS a.s., najväčší slovenský producent mäsa a mäsových výrobkov, začína od 1. mája 2019 uvádzať na trh bezečkový program z každej kategórie svojich výrobkov. Šunky, párky, domáce klobásy či salámy, to všetko si budú môcť zákazníci vychutnať v bezečkovej receptúre.  

“Vývoju bezečkových produktov sa venujeme dlhodobo. Trend výrobkov bez éčiek, bez lepku, bez alergénov súvisí predovšetkým s nárastom ľudí s rôznymi intoleranciami, na ktoré reagujeme aj my ako výrobcovia. Ak chceme uspieť na trhu musíme flexibilne reagovať na potreby našich zákazníkov. Výrobcovia a obchodníci pritom musia splniť kľúčové očakávanie spotrebiteľov – vyrábať výrobky v takých chutiach, kvalite a v neposlednom rade aj cene, po ktorých je dopyt“ uviedol generálny riaditeľ skupiny TAURIS Group a.s. Richard Duda.
Bezečkové párky, klobásy na gril a bezečková šunka sa vyrábajú v závode TAURIS Rimavská Sobota.  „Vplyvu nášho podnikania na zdravie našich spotrebiteľov venujeme veľkú pozornosť. Spokojný zákazník je súčasťou firemnej stratégie v každom z našich podnikov. Mäsové výrobky bez gluténu a bez alergénov sme začali vyrábať ako prví na trhu už v roku 2009. Doplnenie produktového radu bezečkových výrobkov je nie len reakciou na aktuálne trendy, ale najmä dlhodobou snahou o produkciu výrobkov najvyššej kvality“ povedal prezident holdingu ECO-INVESTMENT a.s. Milan Fiľo.
Spoločnosť TAURIS chce postupne rozširovať rad bezečkových výrobkov v každej kategórii produktového radu. Do programu vývoja bezečkových výrobkov boli zapojené aj ďalšie sesterské závody v Nitre a v Spišskej Novej Vsi. 

Holding ECO-INVESTMENT, a.s.:
Skupina TAURIS Group je súčasťou česko-slovenského priemyselno-investičného holdingu ECO-INVESTMENT, a.s. Holding pokrýva dlhodobé investície v rozličných oblastiach v rámci celej Európy. Hlavnými oblasťami investícií sú výroba celulózy a papiera, energetika, spracovanie mäsa, reality a telekomunikácie. Od svojho založenia podporuje viacero charitatívnych projektov v zdravotníctve, vzdelávaní, kultúre a športe.