MILAN FIĽO: POMOC MUSÍ BYŤ ADRESNÁ A EFEKTÍVNA

MILAN FIĽO: POMOC MUSÍ BYŤ ADRESNÁ A EFEKTÍVNA

Holding ECO – INVESTMENT vyčlenil na boj s pandémiou 3 milióny EUR. Do obcí rozviezli papierovú hygienu, rúška aj potraviny.

Desiatky kamiónov s papierovou hygienou zo závodu SHP Harmanec rozviezli už v prvej vlne pandémie do obcí a osád na Liptove, Horehroní a na Spiši. Ďalšie dodávky odišli do škôl a nemocníc krajských a okresných miest. V týchto dňoch poputuje do regiónov 100 tisíc rúšok. Holding tiež vyčlenil financie na potravinovú pomoc pre najchudobnejšie osady na Gemeri.

„Nikdy si nekladiem otázku či pomôcť alebo nie. Som presvedčený, že pomáhať je morálnou povinnosťou úspešných ľudí a je morálnou povinnosťou úspešných spoločností pomáhať komunite, v ktorej pôsobia. Sociálna pomoc je súčasť našej firemnej kultúry už viac ako dvadsať rokov. Samozrejme, prioritne pomáhame v regiónoch, kde pôsobia naše fabriky. V čase celonárodnej krízy, akú prežívame teraz, sa však snažíme uľahčiť situáciu tým najviac ohrozeným skupinám v rámci celého Slovenska. Za tie roky už máme vytvorený systém pomoci tak, aby bola naša pomoc naozaj adresná a efektívna. Aj keď je v jednotlivých príbehoch veľa emócií, pomáhať treba s rozumom,“ vysvetľuje prezident a predseda predstavenstva ECO – INVESTMENT a.s. Milan Fiľo.

Zobraziť celý článok